0 332 236 36 16

HABERLER:

28.00

29.00

Araba Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 


1) Araba kiralama şirketi ararken referanslı şirketlerle iş yapın. Bilmediğiniz bir şehirde oto kiralama ya kalkışacaksanız rast gele araba kiralamak yerine varsa o şehirdeki tanıdıklarınız ve yakınlarınız vasıtasıyla araba kiralama şirketi bulun.Genelde fiyatları değişmekle birlikte 100TL ile 300 Tl arasında kiralanacak araca göre bir fiyat marjı bulunmaktadır.


2) Aracı teslim alırken motor vs aksamlarının, bagajda stepne, ilk yardım malzemesi gibi ekipmanların tam ve eksiksiz olduğundan emin olun.

3) Kiralanacak olan aracın kaportasını inceleyin gerekirse resimlerini çekin.

4) Araba kiralama şirketinin sözleşmesini iyi okuyun. Aklınıza yatmayan yerler çıkarsa sormaktan çekinmeyin. Karşı taraf cevap veremezse çıkın gidin.


Kiralanan aracın ruhsatına bakın. Gerçekten araç kiralaması yapan şirkete mi ait. Bazen çalıntı otolar araç kiralama hizmetleri için kullanılabiliyor. Böyle bir araç ile polise yakalanırsanız durumunuzu anlatmanız zor olur. Aracı kiralarken aldığınız fatura fiş yada makbuzu kesinlikle yanınızda götürün.

5) Aracı teslim alırken yakın seviyesini de tutanağa yazdırtın. Sonra depoyu size doldurtabilirler.

6) Kaza veya olağandışı durumlarda araç kiralama şirketi görevlilerine ulaşabilmek için çalışanların en az ikisinin cep telefonunu da alın.


© 2014 Tüm Hakları Ünye web tasarıma Aittir
0 332 236 36 16 Bu site, Sahin Diktepe tarafından Rent A Car Pro Paket Sistemi ile hazırlanmıştır.